1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

ΕλλάδαΜεγάλη ΒρετανίαΓερμανίαΓαλλία

Ημερολόγιο

Κοινωνικό Σχολείο

Το «Κοινωνικό Σχολείο» είναι ένα πολυθεματικό πρόγραμμα που περιλαμβάνει εξειδικευμένα θέματα που μπορούν να επηρεάσουν θετικά μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς βελτιώνοντας βραχυπρόθεσμα, μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα την υγεία τους και την ποιότητα ζωής τους. Σκοπός της Πράξης είναι η μέγιστη δυνατή διάχυση της παρεμβατικής αξίας των μηνυμάτων της επιμέρους θεματολογίας που εμπεριέχει.

Η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού για το σχολικό έτος 2014-2015 διεξήχθει στις 6 Οκτωβρίου 2014 με θεματικό άξονα: «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι» και περιελάμβανε αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες καθώς και προβολή ταινιών-παρουσιάσεων συναφούς θεματολογίας. Δείτε το δελτίο τύπου.

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Διατροφής 2014 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την υγιεινή διατροφή και τα οφέλη της, καθώς και για τις συνέπειες του σύγχρονου τρόπου ζωής σε συνδυασμό με ανθυγιεινές τροφές.

Εικαστικές Δημιουργίες (2014)

Αφιέρωμα στον Ελληνικό Κινηματογράφο (2014)

Επισκέψεις

Κοινωνική Δικτύωση