1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Για να δείτε το πρόγραμμα της τρέχουσας σχολικής χρονιάς ανοίξτε τον παρακάτω σύνδεσμο:

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σχολικές Εορτές

Οι  γιορτές  αποτελούν  αναπόσπαστο  και  σημαντικό  μέρος  του  εκπαιδευτικού  προγράμματος. Η αξία τους βρίσκεται τόσο στις έννοιες και τα μηνύματα που παρέχουν για σημαντικά γεγονότα και κοινωνικά θέματα όσο και στα οφέλη που οι μαθητές αποκομίζουν από τη συμμετοχή στην προετοιμασία και την υλοποίησή τους.

Η έννοια "γιορτή" παραπέμπει και ενεργοποιεί το συναίσθημα, έχουμε να κάνουμε λοιπόν με μια δραστηριότητα που δεν είναι πρωτίστως γνωστική αλλά αισθηματική, δηλαδή κινεί, ενεργοποιεί την αισθαντικότητα, την ευαισθησία και το συναίσθημα.

Για να δείτε φωτογραφικό υλικό από τις εορτές που διοργανώθηκαν στο σχολείο μας, με τη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών σε συνεργασία με τους καθηγητές τους, επιλέξτε κάποιον από τους παρακάτω συνδέσμους.

28η Οκτωβρίου Επέτειος του Πολυτεχνείου Χριστουγεννιάτικη Εορτή 25η Μαρτίου

Εκπαιδευτικά Προγράμματα